آیا احساس می کنید زشت هستید؟

در این مطلب به شما خواهیم گفت راهکار هایی که یاری تان می نمایند با زشت بودن تان کنار بیایید چه هستند.

آیا احساس می کنید زشت هستید؟

به گزارش ، زشت بودن تلقینی است که خود ما عامل ایجاد آن هستیم و درحقیقت شاید هیچ وقت صحت نداشته باشد و این تنها تصور ماست که خود را زشت می بینیم. چون شما می توانید انسان بهتری باشید و به وسیله شخصیت تان جذابیت کسب کنید. تحقیقات نشان می دهد زمانی که مردم بیماری افسردگی دارند میزان ناخشنودی از ظاهرشان به بیشترین حد می رسد.

اگر چه انسان ها سلیقه های مختلفی دارند و استاندارد خاصی برای زیبایی وجود ندارد که همه نژاد ها و فرهنگ ها با آن موافق باشند، ولی تحقیقات نشان می دهد افرادی که چهره متوسط دارند جذاب تر شمرده می شوند و صورت های جذاب معمولاً دارای تقارن اند. حقیقت این است که ژنتیک، مهم ترین شاخص در زیبایی است و چیزی نیست که بتوانید آن را کنترل کنید. به همین علت نخستین کاری که می توانید انجام دهید این است که ظاهرتان را بپذیرید.

زمانی که مشغول انجام کاری هستید، کوشش کنید و مطمئن باشید هر کاری از دست تان برمی آمده است، انجام داده اید. در صورت لزوم، باور های تان را تغییر دهید فهرستی از موارد و موضوعاتی که پذیرش شان برایتان سخت است و نمی توانید آن ها را بپذیرید، تهیه کنید. باور های تان را مرور کنید؛ شاید لازم باشد آن ها را تغییر دهید تا بتوانید بهتر مسائل را بپذیرید و به آرامش برسید.

چه باور کنید یا نه، این لبخند زدن یا نزدن اشخاص است که بخش اعظمی از جذابیت آن ها را تشکیل می دهد. مردم چنان چه حتی قیافه شما را به یاد نداشته باشند، همواره آن لبخند زیبا و خنده از ته دلتان را به یاد خواهند آورد.

یعنی شلواری خوش قواره و پیراهنی اتوکشیده تن کنید و موهایتان را هم تا حد ممکن به زیباترین حالت خود درست کنید. شاید ابتدا این کار به نظرتان وقت هدر دادن باشد، ولی آن هایی که متقاعد شده اند زشت هستند معمولاً کوشش می نمایند که خود را در منزل پنهان نمایند. هنگامی که عادت کنید تمام روز خوب به نظر برسید، به طور اتوماتیک تصور خواهید کرد که شخص خوش ظاهری هستید و به دیگران هم با همین تفکر واکنش نشان خواهید داد.

به این دلایل امکان دارد خودتان را زشت ببینید

تحقیقات نشان می دهد زمانی که مردم حس افسردگی دارند میزان ناخشنودی از ظاهرشان به بیشترین حد می رسد. در این مواقع زنان اندام خود را بزرگ تر از مواقع دیگر می بینند و احساس می نمایند زشت تر شده اند.

افرادی که دچار BDD هستند حتی با خوردن ناهار هم امکان دارد دچار بیماری افسردگی شوند و اندام شان را در آینه بزرگ و زشت ببینند. به همین علت درصد زیادی از اشخاص مبتلا به این بیماری دچار ناهنجاری های تغذیه ای می شوند و حتی به بی اشتهایی عصبی مبتلا می شوند.

حتی لاغرترین زنان هم امکان دارد در برابر آینه خود را چاق ببینند که علت آن هم اشتباه مغز در تخمین اندازه بدن است. تحقیقات نشان می دهد مغز انسان می تواند اندازه بدن را تا دو سوم بزرگ تر و پهن تر از میزان واقعی و قد را تا یک سوم کوتاه تر از آن چه است، نشان دهد.

منبع: روزنامه خراسان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "آیا احساس می کنید زشت هستید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا احساس می کنید زشت هستید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید