کشف الگوهای جدید خودکشی جوانان سیاه پوست آمریکایی

با افزایش نرخ خودکشی جوانان آمریکایی، کوشش ها برای آنالیز این موضوع نیز افزایش یافته و الگوهای جدیدی در این زمینه به خصوص در میان جوانان سیاه پوست این کشور شناسایی شده است.

کشف الگوهای جدید خودکشی جوانان سیاه پوست آمریکایی

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از مدیکال نیوز، آنالیز های موسسه مک سیلور و دانشگاه نیویورک در آمریکا نشان می دهد طی سال های 1991 تا 2017 الگوهای زیر در زمینه خودکشی جوانان سیاه پوست امریکایی شکل گرفته است.

از یک سو انتشار گزارش خودکشی توسط خود جوانان سیاه پوست متمایل به این کار در بازه زمانی مورد آنالیز افزایش یافته ولی این روند در میان جوانان سفیدپوست، آسیایی و سرخپوستان مشاهده نمی گردد. روند رشد این گزارش ها در میان جوانان سیاهپوست مونث بیشتر از جوانان سیاه پوست مذکر است.

علاوه بر این،درصد جراحت جوانان سیاه پوست آمریکایی به خصوص در میان جوانان بیشتر است. مهم ترین یافته این آنالیز از کاهش برنامه ریزی قبلی برای خودکشی در میان جوانان امریکایی سیاه پوست حکایت دارد. بر همین اساس در اکثر موارد اقدام به خودکشی در میان جوانان سیاه پوست آمریکایی به صورت ناگهانی و بدون تصمیم قبلی اتفاق افتاده و همین ناگهانی بودن جراحات و سوانح ناشی از خودکشی را در میان افراد بیشتر نموده است.

دیوید کارلوسی یکی از اساتید دانشگاه نیویورک و از محققان این طرح، افزایش خودکشی در میان جوانان سیاه پوست آمریکایی را نگران کننده توصیف نموده و افزوده که باید یک نیروی ویژه برای رسیدگی به این موضوع تشکیل گردد. کوشش برای بهبود بهداشت روانی در آمریکا و آموزش روش های مقابله با خودکشی به والدین و معلمان نیز لازم است.

تحقیق مذکور نشان می دهد خودکشی در میان جوانان 15 تا 19 ساله آمریکایی سومین عامل مهم مرگ و میر محسوب می گردد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "کشف الگوهای جدید خودکشی جوانان سیاه پوست آمریکایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف الگوهای جدید خودکشی جوانان سیاه پوست آمریکایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید